Balkan Muhacirlerinin yardımlaşma ve dayanışma platformu
REKLAM ALANI

Bulgaristan Göçmeni Türk Politikacı Melek Mızrak Subaşı

1988 yılında Razgrad’da dünyaya gelen Melek Mızrak Subaşı, Nisan 2022-Ocak 2024 arasında Bilecik belediye başkan vekilliği yapmış olan Türk politikacıdır.

Bulgaristan Göçmeni Türk Politikacı Melek Mızrak Subaşı
REKLAM ALANI

Bulgaristan Türk kökenli Melek Mızrak Subaşı, 1988 yılında Razgrad, Bulgaristan’da doğdu. Ailesi, 1989’daki tecrit sürecinden sonra kısa bir süre içinde Bilecik iline göç etti. İlk, orta ve lise eğitimini Bilecik’te tamamladı. Lise eğitiminden sonra, Bulgaristan Sofya Yüksek İnşaat Mimarlık ve Jeodezi Üniversitesi’nde mimarlık okudu. Melek Subaşı, 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde Semih Şahin’in seçilmesiyle birlikte, İYİ Parti’nin eski il başkanı Ahmet Gürses ile birlikte Bilecik Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atandı. Ayrıca İmar Komisyon Başkanlığı, Meclis Divan Katipliği, Kent Estetik Kurulu Asil Üyeliği, Bilecik Belediyespor Başkanlığı ve Bilecik Kadın Kooperatifi Yöneticiliği gibi görevleri üstlendi.

Belediye başkanlığı seçimleri sırasında, CHP’li Melek Mızrak Subaşı ile AKP’li Çetin Kaya arasında bir yarış gerçekleşti. İlk seçimde, oy çoğunluğunu elde ederek 24 oydan 14’ünü almasına rağmen, üçte iki çoğunluğa ulaşamadığı için seçimler yeniden yapıldı. İkinci seçimde de aynı durum tekrarlandı. Subaşı, sadece salt çoğunluğun gerektiği üçüncü turda 14 oy alarak 8 Nisan 2022’de başkan yardımcısı oldu. Sosyal medyada Melek Subaşı, giyim tarzı ve görünümüyle ilgili olarak Game of Thrones’daki Targaryen hanedanı üyelerine (ve Daenerys Targaryen’e) ve Kuzey Avrupalılara benzemesiyle dikkat çekti.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ