Balkan Muhacirlerinin yardımlaşma ve dayanışma platformu
REKLAM ALANI

Asya Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi

Asya Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi, çalışmalarını Türkiye, Balkanlar, Kafkasya, Karadeniz Havzası ve Türk Coğrafyası’na yönelik yürüten bir düşünce kuruluşudur.

Asya Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi
REKLAM ALANI

4 Ocak 2023 tarihinde kurulmuş bir uluslararası düşünce kuruluşu olan Asya Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi, alışmalarını Türkiye, Balkanlar, Kafkasya, Karadeniz Havzası ve Türk Coğrafyası’na odaklanarak yürütmektedir. Kurucu kurulda, Edebiyatçı Akın Üner, Prof. Dr. Bünyamin Kocaoğlu, Doç. Dr. Ufuk Kırbaş, yönetmen Metin Edirneli, tarihçi Mehmet Köseoğlu, eğitimci Kadir Tatar ve STK yöneticisi Olcay Kınay Yanık bulunmaktadır. Asya Balsam, coğrafi faaliyet alanı olmasa da dünya genelindeki Türk diasporası ile ilgilenmektedir.

Derneğe üye olmak için fiil ehliyetine sahip olmak ve derneğin amaç ve prensiplerini benimseyerek bu doğrultuda çalışmayı kabul eden, hüküm giymemiş, her gerçek veya tüzel kişi, Asya Balsam’a üyelik hakkına sahiptir. Ancak, yabancı gerçek kişilerin üyeliği için Türkiye’de yerleşme hakkına da sahip olmaları gerekmektedir. Onursal üyelik için ise bu şart aranmaz.

Asya BALSAM’ın ilgilendiği ve amaçladığı faaliyetler şunlardır:

  • Çalışma sahasında bulunan ülkelerin kendi milli sınırları dahilinde olduğu kadar, birbirleriyle ve tüm dünya ile arasındaki kültürel, ticari, sosyal, ekonomik, bilimsel, tarihi, hukuki, siyasal, çevresel ve diğer alanlardaki ilişkilerini barışçı, demokratik ve bilimsel bir bakış açısıyla inceler.
  • Faaliyet alanındaki ülkeler hakkındaki gelişmeleri derler, analiz eder, bulguları ortaya koyar ve gelişmesine katkı sağlar.
  • İnsan gücü yetiştirmek, çalışma sahasında ortak yaşama ve birlikte iş yapabilme kültürüne katkı sağlamayı hedefler.

Asya BALSAM’ı takip etmek için aşağıdaki seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

İnternet sitesindeki güncel verileri ve içerikleri inceleyebilirsiniz.

Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarını takip edebilirsiniz.

Dernek hakkında daha fazla bilgi edinmek için e-posta yoluyla başvuruda bulunabilirsiniz:

 akinuner@hotmail.com

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ