Balkan Muhacirlerinin yardımlaşma ve dayanışma platformu
REKLAM ALANI

Gostivar Spor Kulübü’nden Gazze’deki Çocuklara 5 Milyon TL Bağış

Antalya’daki sezon arası eğitim kampında bulunan Gostivar Spor Kulubü, Türkiye Gençlik Vakfı’nı kullanarak Gazze’deki savaştan etkilenen çocuklar yararına 5 milyon Türk Lirası’lık bir yardım yaptı.

Gostivar Spor Kulübü’nden Gazze’deki Çocuklara 5 Milyon TL Bağış
REKLAM ALANI

Gostivar Futbol Kulübü, Makedonya’nın birinci lig takımlarından biri olarak, Filistin’e olan desteğini gösterdi. Antalya’daki sezon arası eğitim kampında bulunan Gostivar’ın yöneticileri, oyuncuları ve teknik kadrosu, Türkiye Gençlik Vakfı’nı kullanarak Gazze’deki savaştan etkilenen çocuklar yararına 5 milyon Türk Lirası’lık bir yardım yaptı.

Fenerbahçe’nin oyuncusu Alper Potuk’un önderlik ettiği Gostivar Futbol Kulübü yetkilileri ve TÜGVA çalışanları, “Her futbol tutkunu aynı zamanda bir yardımseverdir” sloganı altında yürütülen kampanyanın tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Alper Potuk etkinlikte yaptığı açıklamada, bu sloganla çocuklar yararına bir dayanışma hareketi başlattıklarını ifade etti.

Alper Potuk bu dayanışma hakkında yaptığı konuşmada şu sözleri söyledi:

“Ben bir futbolcuyum, biz bir futbol takımıyız. Burada antrenmanlar yapıp, futbol maçları yapıyoruz. Ancak içimiz buruk. Biz her vicdanlı insan gibi, çocukların sokaklarda futbol oynamasını istiyoruz. Bu vesileyle sokaklarda ve hastanelerde öldürülen çocukların sesi olmak ve bu sesi futbol camiasına ve tüm insanlığa duyurmak istiyoruz. Umarı bu savaş bir an önce biter. Futbolseverler dünyadan haberdar ve duyarlı insanlardır. Futbolseverler paylaşmayı bilir ve severler, biz de ‘Her futbolsever, hem hayırseverdir’ diyoruz ve Gostivar Futbol Kulübü futbolcularımız ve yöneticilerimiz ile topladığımız bağışları, Filistinli kardeşlerimize ulaştırılması adına TÜGVA’ya teslim ediyoruz. Umarım dünyada savaşlar son bulur, barış kazanır.”

TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Yılmaz ise kendini şu sözlerle ifade etti:

“Futbolun duyarlı ve vicdana dokunan yönünü tüm dünya için bir kez daha gözler önüne sereceğiz. ‘Her futbolsever hem hayırsever’ bir yaklaşım ile Kuzey Makedonya 1. Ligi’nde mücadele eden Gostivar Futbol Kulübü futbolcuları ve teknik heyeti,  dayanışmayı vurgulayacak. Futbolun yalnızca bir spordan ibaret olmadığını, hayrın spor ile de mümkün olabileceğini, bu örnek davranış ile göstererek Filistinli insanlara bir umut olacağız. Federasyonumuzun öncülüğünde, ülke spor kulüplerimizin de aynı hassasiyeti gösterip Gostivar Futbol Kulübü’nün örnek teşkil etmesini temenni ediyoruz.”

Yapılan dayanışmaya yönelik yapılan konuşmaların ardından ise bu kampanyaya katılım sağlayan kişiler zarfa koydukları paraları ile Filistin’de bağışlarını yaptılar.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ