Balkan Muhacirlerinin yardımlaşma ve dayanışma platformu
REKLAM ALANI

Kravica Şelalesi-Saraybosna

Mostar’a yaklaşık 40 km uzaklıkta olan Kravica Şelalesi, Bosna-Hersek’in en etkileyici turistik yerlerinden biridir.

Kravica Şelalesi-Saraybosna
REKLAM ALANI

Turkuaz yeşili ile çevrili olan Kravica Şelalesi’nde çeşitli bitki örtüsüyle bezenmiş bir ortamda kendinizi bulacaksınız. Kravica Şelalesi, Hersek bölgesinin tam ortasında, Bosna-Hersek’in güneyinde yer almaktadır. Hersek, doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri, güneşi ve keyifli iklimiyle ünlüdür.

 Burada doğanın güzelliklerini keşfederken huzur ve keyif bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Kravica Şelalesi Hakkında Bilgiler

 Kravica Şelalesi, Mostar’a yaklaşık 40 km uzaklıktadır. Bosna-Hersek’i ziyaret eden birçok turist, genellikle Mostar’dan başlayarak önce Počitel’e uğrar ve ardından Kravica Şelalesi’ni keşfeder.

Kravica Şelalesi, Bosna-Hersek’in en etkileyici turistik yerlerinden biridir. Ünlü seyahat dergisi Condé Nast Traveler, bu bölgeyi Avrupa’nın en güzel 20 yeri arasında göstermişti. Bu nedenle, hem yerli hem de yabancı turistlerin doğa harikası bu yere olan ilgisi oldukça yüksektir. Şelalenin yüksekliği mevsime bağlı olarak değişmekle birlikte genellikle 26 ila 28 metre arasındadır. Şelalenin etrafında, 120 metre çapında bir amfi tiyatro bulunmaktadır. Amfi tiyatro, şelalenin manzarasıyla bütünleşerek adeta bir masal sahnesini andırır. Şelalenin çevresinde yetişen çimenler ve yosunların oluşturduğu tüf tabakaları, Trebižat Nehri ile birleşerek doğanın eşsiz bir harikasını ortaya çıkarır.

Kravica Şelalesi İçin İdeal Tatil Dönemi Ne Zamandır?

Kravica’yı ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, en iyi zaman Bosna-Hersek’e yapacağınız seyahatinize bağlıdır. Eğer serin bir his yaşamak ve sıcak Neretva Nehri’nde yüzmek istiyorsanız, yaz ayları bu deneyimi yaşamak için idealdir. Eğer şelaleyi daha sakin bir atmosferde görmek ve bahar aylarında su seviyesinin daha yüksek olabileceği bir zamanı tercih ediyorsanız, ilkbahar ideal bir seçenektir. Bu şekilde doğanın tüm güzelliğini keşfetme fırsatı bulacaksınız. Sonuç olarak, ne zaman ziyaret ederseniz edin, hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Şelale, huzurlu bir doğal ortam ve hoş bir arka plan sesi ile dinlenmek ve keyif almak için mükemmel bir atmo

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ