Balkan Muhacirlerinin yardımlaşma ve dayanışma platformu
REKLAM ALANI

Saraybosna Türkiye’nin 100. Yılını Kutluyor

Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında “100. Yıl” konseri düzenleyecek.

Saraybosna Türkiye’nin 100. Yılını Kutluyor
REKLAM ALANI

100. Yıl Konseri Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nın iş birliği ve Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçiliği, Yunus Emre Enstitüsü ve Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nin (IUS) destekleriyle gerçekleştirilecek.

26 Ocak Cuma günü Dom Armije’de (Ordu Evi) başlayacak olan etkinlik, müzik ve sanatseverlerin katılımına açık olacak ve giriş ücretsiz olacak. Programda geleneksel Türk müziğinin klasik eserleri seslendirilecek. Etkinlik, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümünün yanı sıra, Türkiye’nin en saygın yüksek öğrenim kurumlarından biri olan İstanbul Teknik Üniversitesi’nin 250. yılı ve Bosna-Hersek’in ilk vakıf üniversitesi olan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nin 20. yılını da kutlayacak.

Konseri izlemek isteyen sanatseverlerin katılımlarını bildirmek için sarajevoculture@gmail.com adresine mail atarak teyit etmeleri gerekmekte.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ