Balkan Muhacirlerinin yardımlaşma ve dayanışma platformu
REKLAM ALANI

TDP ve KDTP Arasında İşbirliği Anlaşması Üsküp’te İmzalandı

Türk Demokratik Partisi (TDP) ve Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) arasında işbirliği anlaşması Üsküp’te imzalandı.

TDP ve KDTP Arasında İşbirliği Anlaşması Üsküp’te İmzalandı
REKLAM ALANI

Türk Demokratik Partisi (TDP) ve Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) arasında işbirliği anlaşması Üsküp’te imzalandı. Her iki parti lideri Dr. Beycan İlyas ve Fikrim Damka, Merkez Meclis Üyelerinin de katılımıyla imzalarını attı.

Üsküp’te gerçekleşen törende, Merkez Meclis Üyeleri hazır bulunarak TDP Genel Başkanı Dr. Beycan İlyas ve KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka tarafından imzalar atıldı. İmza töreninin ardından TDP lideri Dr. Beycan İlyas, yaptıkları görüşmeler sonucunda alınan kararla, uzun yıllara dayanan iyi ilişkileri resmi bir anlaşma ile taçlandırmak ve bu önemli günü tarihî bir olay olarak kaydetmek istediklerini belirtti. KDTP lideri Fikrim Damka ise Üsküp’te olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bugünü tarihe not düştüklerini ifade etti.

Damka, yaptığı açıklamada, geçmişte her zaman birlikte hareket ettiklerini, ortak konuları istişare ettiklerini vurgulayarak, bu günü ikili anlaşma metniyle resmileştirdiklerini belirtti. İmzalanan anlaşmanın, her iki parti olarak Türk toplumuna daha kaliteli hizmet etme ve bu alanda hukuki bir zemin oluşturma amacına hizmet edeceğini söyledi. Damka, kültür, eğitim, dil, hakların korunması, ekonomik işbirliğinin geliştirilmesi gibi konularda öncü olacaklarını ve sınırlarla ayrılmış iki Türk toplumunu birleştirerek çeşitli ortak faaliyetlerde birlikte hareket edeceklerini belirtti.

Kaynak : Yeni Balkan

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ