Balkan Muhacirlerinin yardımlaşma ve dayanışma platformu
REKLAM ALANI

Boşnak Haber

Boşnak Haber, 7 Şubat 2012 yılında Türkiye ve Balkan ülkelerindeki Boşnak kökenli kişilere farklı alanlardaki haberleri ulaştırmak amacıyla kurulmuş bir platformdur.

Boşnak Haber
REKLAM ALANI

Boşnak Haber, 7 Şubat 2012 yılında Türkiye ve Balkan ülkelerindeki Boşnak kökenli kişilere farklı alanlardaki haberleri ulaştırmak amacıyla kurulmuş bir platformdur.

Türkiye ve Balkan coğrafyasında yaşayan Boşnak kökenli kişileri bilgilendirmek, bir arada tutmak ve Boşnak hayatı hakkında aktarım yapılması amacıyla hizmet eden Boşnak Haber, soydaşları tarafından yakından takip edilmektedir.

Bu platformda Boşnak kültürüne dair bilgiler verilir ve Bosna Hersek’ten son dakika gelişmeleri paylaşılır. Boşnak örf ve adetlerine dair birçok kaynağın bulunduğu site aynı zamanda bu kökenden gelen kişiler için bir buluşma noktasıdır. Boşnak kişilerin buluşma noktası olan bu siteye abone olarak etkileşimde bulunmak mümkündür.

Boşnak Haber, Boşnak kültürü, tarihi ve yemekleri gibi konularda içerikler hazırlamaktadır. Özellikle Bosna Hersek’ten uzakta yaşayan soydaşlar bu platform sayesinde kendi kültürleri ile çok daha yakın bir etkileşime girebilirler.

Blog içerikleri de hazırlayan site Kategoriler köşesinde Boşnak şehirlerini ve şarkılarını da tanıttığı bir bölüm açmıştır. Boşnak kökenli kişiler bu sayede kültürlerine dair yeni keşifler yapabiliyorlar.

Bu platform internet sitesi ve sosyal medya hesaplarının yanı sıra aktif olarak kurdukları YouTube kanalları ile video paylaşımları yapmaktadır. Boşnaklara dair belgesel ve röportajlarının yer aldığı YouTube kanalı Boşnaklar tarafından sıklıkla izlenmektedir.

Boşnak Haber’in başlıca ilgilendiği konular şunlardır:

  • Türkiye’de, Balkan ülkelerinde ve dünyanın farklı yerlerindeki Boşnak kökenli kişilere memleketlerinden son dakika haberleri paylaşır.
  • Boşnak kültürünü ve tarihini detaylı bir şekilde tanıtır.
  • Boşnak yemeklerini, şarkılarını ve şehirlerini tanıtan içerikler hazırlar.

Rumeli Haber’i takip etmek için aşağıdaki seçeneklerden yararlanabilirsiniz:

İnternet sitesine abone olabilir veya düzenli olarak ziyaret edebilirsiniz.

https://bosnakhaber.com/

Sosyal medya hesaplarını takip ederek son dakika gelişmelere çok daha kolay ulaşabilirsiniz.

https://www.instagram.com/bosnakmedya

https://www.facebook.com/BosnakMedya/

YouTube kanalına abone olarak belgesel ve röportaj gibi içerikleri izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/bosnakmedya

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ