Balkan Muhacirlerinin yardımlaşma ve dayanışma platformu
REKLAM ALANI

RUMELİSİAD

RUMELİSİAD, Balkan kökenli kişilere yönelik bilimsel ve kültürel olarak destekleyici çalışmalar yapan, ayrıca soydaşlar arası dayanışma sağlayan önemli bir kuruluştur.

RUMELİSİAD
REKLAM ALANI

2006 yılında Bursa’da kurulan RUMELİSİAD, bugün itibariyle 11 farklı Balkan ülkesinden 300’ün üzerinde üye, 43 çeşit sektörde 30 binden fazla çalışan, 38 ülkede milyonlarca dolarlık yatırım ve 146 ülkeye yönelik 1,5 milyar doları aşan ticaret hacminin temsilcisidir. RUMELİSİAD, her geçen gün birbirinden başarılı etkinliklerle adından söz ettirerek, birçok başarılı projeye imza atarak ülkeler arası ekonomik ilişkilerin gelişimine katkıda bulunmuştur.

2012 yılında gerçekleştirilen ilk RUMELİSİAD Uluslararası Balkan Ekonomi Zirvesi ile tüm Balkan ülkelerinden gelen konuklar Bursa’da ağırlanmaya başlanmıştır. Zirve, her geçen yıl daha da güçlenen bir programla düzenlenerek Balkan ülkelerinden iş adamları ve kamu yöneticilerini bir araya getirmektedir. Ayrıca, AB tarafından ödüllendirilen “Balkan Ülkelerinde Genç İşsizliğine Karşı Girişimciliğin Desteklenmesi” projesiyle Balkan ülkelerinden gelen gençler, işsizlikle mücadelede Bursa’da girişimcilik ve şirket yönetimi üzerine eğitimler almıştır.

RUMELİSİAD, AIESEC ile yapılan iş birliği ile uluslararası staj değişim programları düzenlenmektedir. Bu sayede Balkan ülkelerinden ve Türkiye’den gençler karşılıklı staj imkanı bulmaktadır. RUMELİSİAD, köklerine bağlılık ve geleceğe duyulan güvenle, kalıcı eserler bırakmak ve ülkemize katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

RUMELİSİAD’ın ilgilendiği ve amaçladığı faaliyetler şunlardır:

Balkan kökenli kişilere yeni kapılar açmak ve refah düzeylerini üst seviyeye taşımak.

Bilimsel ve kültürel alanlarda özellikle genç neslin önünü açacak iş birliklerine imza atmak.

Balkan kökenli göçmenler arasında maddi manevi dayanışma oluşturmak.

RUMELİSİAD’ı takip etmek için aşağıdaki seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

İnternet sitesi üzerinden aktif projelere ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

https://www.rumelisiad.org.tr/

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ