Balkan Muhacirlerinin yardımlaşma ve dayanışma platformu
REKLAM ALANI

Filibeli Sanatçı Tuna Kiremitçi

Filibe kökenli sanatçı Tuna Kiremitçi geçmişten günümüze müzik, roman, şiir, dizi ve sinema ile iç içe olmuş ve bu alanlarda eserler ortaya koymuştur.

Filibeli Sanatçı Tuna Kiremitçi
REKLAM ALANI

Tuna Kiremitçi Filibe kökenli bir ailenin çocuğu olarak Eskişehir’de doğdu. Müzik kariyerine Galatasaray Lisesinde yatılı okurken okul orkestrasında başladı.

Tuna Kiremitçi geçmişten günümüze müzik, roman, şiir, dizi ve sinema ile iç içe olmuş ve bu alanlarda eserler ortaya koymuştur. Romanları 16 dile (Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Arnavutça, Azerice, Farsça, Bulgarca, Yunanca, Romence, Estonca, Portekizce, Boşnakça, Arapça, Çince, Macarca) çevrilen  Kiremitçi bir dönem Cumhuriyet gazetesinde yazmıştır. 2013-2014 yıllarında ise Aydınlık gazetesinde yazmıştır.

Tuna Kiremitçi 2016’da romancılık kariyerine son verdiğini, sanat hayatını yalnız müzik ve şiirle sürdüreceğini açıkladı ve birçok sanatçı ile düet yayınlamaya başladı. Tuna Kiremitçi 2023’de müzik hayatının 25. yılı dolayısıyla “Şairin Şarkıları” adını verdiği bir turneye çıkmıştır. Bestelerini ve hikâye anlatıcılığı performansını sergilediği bu turne programıyla yurtiçinde ve yurtdışında pek çok şehirde sahne almıştır.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ