Balkan Muhacirlerinin yardımlaşma ve dayanışma platformu
REKLAM ALANI

Makedonyalı Müzisyen Cansever

8 Temmuz 1967’de Kuzey Makedonya’da dünyaya gelen Cansever, Türkçe söz yazarı ve şarkıcıdır.

Makedonyalı Müzisyen Cansever
REKLAM ALANI

Cansever, 8 Temmuz 1967’de Kuzey Makedonya’nın Veles şehrinde dünyaya geldi ve 7 kardeşin en küçüğüydü. Babası Selanik kökenliyken, annesi Bulgaristan göçmeni ve Roman kökenliydi. Asıl adı Dzansever Dalipova’dır. Cansever, henüz 12 yaşındayken sokakta oynarken yaşadığı bir kaza sonucu tek gözünü kaybetti.

1997 yılında, ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses’in sunduğu ‘İbo Show’ programına konuk olarak çıkarak “Kara Çadır” adlı Yemen türküsünü seslendirdi. Aynı yıl, Klip Müzik etiketiyle “Meçhul” adını taşıyan ilk albümünü piyasaya sürdü. Bu albümünde Kara Çadır, Kader, Yara Benim, Durup Dururken, Aşkım Yarım Kalmasın, Meçhul, Yeni Aşk, Uzat Bana Ellerini, Olmaz Olsun, Derman Ol gibi şarkılar yer aldı. Bu albüm, Türkiye’deki müzik kariyerinin ilk adımlarını attığı önemli bir adımdı.

Cansever, o günden bu yana farklı yıllarda bir dizi başarılı albüm çıkararak adını müzik dünyasında duyurmayı başardı. 2018 yılında Barış ile birlikte seslendirdiği “Son Ütücü” adlı düetle müzikseverlerle buluştu ve 2019’da Kobra Murat & Dj Yılmaz ile birlikte “Havalı Geliyor” adlı roman havası şarkısını seslendirdi. Bu popüler şarkı, “Çukur” adlı dizide de kullanıldı ve Cansever’in müzik kariyerinin canlılığını bir kez daha kanıtladı. Cansever’in kendi etiketiyle çıkardığı “Cansever Ce” albümünde, “Havalı Geliyor” şarkısının yanı sıra “Para Para,” “Düşün Biraz,” “Rollerdesin Sadece,” “Şeytan Diyor ki (Slow Version),” “Selfi” ve “Ake gilavava” gibi şarkılar da yer aldı. 1992 yılından bu zamana kadar piyaya sürdüğü popüler şarkılar sayesinde günümüzün en bilinen arabesk şarkıcılarından biridir.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ