Balkan Muhacirlerinin yardımlaşma ve dayanışma platformu
REKLAM ALANI

Bulgaristan Göçmeni Sunucu Beyazıt Öztürk

Anne tarafından Bulgaristan göçmeni olan Beyazıt Öztürk, Türk sunucudur.

Bulgaristan Göçmeni Sunucu Beyazıt Öztürk
REKLAM ALANI

Bolu’da 12 Mart 1969 tarihinde dünyaya gelen Beyazıt Öztürk, Artvinli bir babanın ve Bulgaristan göçmeni bir annenin oğludur. Gürcü asıllı olan Öztürk, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik-Heykel Bölümü’ne kabul edildi.

Üniversite eğitimi sırasında lisanslı bir basketbolcu olan Öztürk, aynı zamanda radyo programcılığıyla ilgilenmeye başladı. Bu dönemde Eskişehir’deki radyo kanallarında çalışarak sesini duyurmaya başladı. Ancak, “r” harfini doğru bir şekilde telaffuz edemediği gerekçesiyle sunuculuk talebi reddedildi. Bununla birlikte, sadece program hazırlama konusunda yeteneklerini sergiledi ve farklı bir tarzla dinleyicilere ulaştı. Öztürk, ev arkadaşıyla birlikte “Genç Radyo”da program sunmaya devam etti ve siyasi mizah dergisi olan “Gına”yı çıkardı. “Beyaz” takma adını, bu dergide çizdiği karikatürlerin altında kullanmaya başladı.

Uzun bir süre Number One TV’de çalıştıktan sonra Kanal 6’ya geçen Öztürk, ancak adını Türkiye genelinde duyurmasını sağlayan “Beyaz Show” ile tanındı. 1996-2018 yılları arasında 22 sene boyunca devam eden bu talk-show formatındaki program, komedi ve eğlence unsurlarıyla Türk halkı tarafından büyük bir beğeniyle karşılandı. “Beyaz Show”, 1996’da Kanal D’de başladı, 2000-2001 sezonunda Star TV’ye geçti ve 2001 yılı sonbaharında tekrar Kanal D’ye döndü. Öztürk, “Beyaz Show” dışında birçok televizyon kanalında farklı türlerde programlar sunmuştur. TRT 1’de “5+1 Şans Topu”, Kanal D’de “Aileler Yarışıyor” adlı yarışma programı, NTV’de “Biri Bana Anlatsın” ile CNN Türk’te “Nası Yani?” adlı sohbet programları bunlardan bazılarıdır.

Radyoculuktan vazgeçmeyen Öztürk, Best FM ve Radyo D’de çeşitli programlar yapmaya devam etti. 2009 yılında, Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasının jüri üyesi olarak da kısa bir süre yer aldı, bu durum yakın dostu Acun Ilıcalı’nın özel isteği üzerine gerçekleşti.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ