Balkan Muhacirlerinin yardımlaşma ve dayanışma platformu
REKLAM ALANI

Bulgaristan Doğumlu Yasemin Hadıvent

Yasemin Hadivent, 6 Haziran 1982 tarihinde Sofya, Bulgaristan’da dünyaya geldi. Annesi Bulgaristan Türkleri’nden, babası ise İran Azerileri’nden olan oyuncu farklı TV programlarındaki başarıları ile tanınmaktadır.

Bulgaristan Doğumlu Yasemin Hadıvent
REKLAM ALANI

Anne tarafından Bulgaristanlı olan Yasemin Hadıvent’in soyadı Farsça kökenli olup “yol gösterici, mürşit” anlamına gelmektedir. Ailesinin tek kızı olan Yasemin Hadivent, dokuz yaşındayken babasını kaybetti. Genç yaşta bale tutkusuyla tanıştı ve Yurdaer Doğulu Bale Okulu’nda bale eğitimi aldı. Ancak kalbindeki rahatsızlık nedeniyle bu sevdiği sanata veda etmek zorunda kaldı.

 İlkokulu ve liseyi okurken, bir dönem Amerika’da eğitim aldı ve tiyatro tutkusuyla tanıştı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı. Profesyonel oyunculuk kariyerine 2003 yılında “Rabia” adlı dizide “Rum kızı Aliki” rolüyle adım attı. Ardından, Plato’nun yapımcılığını üstlendiği “Deli Duran” adlı bir sit-com’da “Prenses Cazibe” karakterini canlandırdı. Oyunculuk yeteneği, Türkiye’nin Yıldızları adlı oyunculuk yarışmasını birincilikle tamamlamasına olanak sağladı. İlk başrol deneyimini Gökhan Özen ile paylaştığı “Sevda Çiçeği” dizisinde “Fırtına Leyla” karakteriyle yaşadı. Bu projedeki başarısı sonrasında, Gani Müjde’nin senaryosunu yazdığı ve Cem Kılıç’la başrolü paylaştığı “Hayal ve Gerçek” adlı TV dizisinde “Hayal” karakterine hayat verdi.

Müzik ve dans yetenekleri de olan Yasemin Hadivent, Med Yapım tarafından üretilen “Buzda Dans” adlı TV programında eski millî futbolcu İlhan Mansız ile birlikte finale çıkarak büyük bir başarı elde etti. 2010-2011 sezonunda “Arka Sıradakiler” adlı gençlik dizisinde ise daha önce canlandırdığı karakterlerden farklı olan “Sevda” rolü ile izleyici karşısına çıktı. Ayrıca Yasemin Hadivent, 8 Mart 2012 Dünya Kadınlar Günü’nde kadına şiddete dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen “Her Ses Bir Nefes” adlı sosyal sorumluluk projesinde, 57 ünlü kadınla birlikte yer aldı.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ