Balkan Muhacirlerinin yardımlaşma ve dayanışma platformu
REKLAM ALANI

Bulgaristanlı Aliye Mutlu

Bulgaristan kökenli Aliye Mutlu, çok yönlü bir sanatçıdır; müziğin yanı sıra sinema ve dizi filmlerde oyunculuk yapmanın yanı sıra seslendirme ve dublaj alanında da kendini kanıtlamıştır.

Bulgaristanlı Aliye Mutlu
REKLAM ALANI

Bulgaristan kökenli Aliye Mutlu, çok yönlü bir sanatçıdır; müziğin yanı sıra sinema ve dizi filmlerde oyunculuk yapmanın yanı sıra seslendirme ve dublaj alanında da kendini kanıtlamıştır. Müzik tutkusu, sadece 13 yaşındayken özel bir okulun Türk müziği bölümüne katılmasıyla başlayarak aynı okulda modern dans eğitimi de almasıyla devam etti.

Eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera-Şan Bölümü’nde devam ederek müzik alanında lisans eğitimi almış ve İngiltere’ye giderek müzik eğitimini daha da derinleştirmiştir. Aliye Mutlu’nun müzik kariyeri, 2012’de “Bir Düş Kurdum” ve 2021’de “Demedim mi” albümleri ile single çalışmalarıyla zenginleşmiştir. Ayrıca, beş kadından oluşan “BandAliye” adlı grubu kurmuş ve özel davetlerde solist olarak sahne almıştır. Müziğin yanı sıra, 1997 yılından itibaren çeşitli film ve dizilerde rol almış ve bu yapımların müziklerini seslendirmiştir. Ayrıca, Walt Disney filmlerindeki şarkıları seslendirmiş ve dublaj çalışmaları yapmıştır. Aliye Mutlu, yeni projelere katılmaya devam etmektedir, sanat alanındaki başarılı kariyerine devam etmektedir.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ