Balkan Muhacirlerinin yardımlaşma ve dayanışma platformu
REKLAM ALANI

Makedonya Göçmeni Müzisyen Rumeli Ekrem

1995 yılında müzik severlerle buluşturduğu ilk albümüyle müzik yolculuğuna başlayan Rumeli Ekrem, Makedonya göçmeni Türk şarkıcıdır.

Makedonya Göçmeni Müzisyen Rumeli Ekrem
REKLAM ALANI

Rumeli Ekrem, İstanbul’da hayatına başladı. Müziğe olan ilgisi, ilkokul yıllarında flüt çalmaya başlamasıyla başladı. Ailesinin Makedonya’dan göç etmiş olması ve Rumeli Türkü olmalarının etkisiyle, kısa sürede Rumeli Balkan müziğinin sevilen bir sesi ve yorumcusu haline geldi. 1995 yılında müzik severlerle buluşturduğu ilk albümüyle müzik yolculuğuna başladı. İlk solo albümü olan “Zeytinyağlı”yı çıkardığı 2004 senesine kadar toplamda 7 albüme imza attı. Evli ve iki çocuk babası olan Ekrem, aynı zamanda sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır. 2006 yılında 26 bölüm süren bir TV programında müzik direktörlüğü ve yorumculuk yapmıştır.

2015 yılında “Kara Üzüm Salkımı” albümüyle müzikseverlerle buluştu. Albümde Balkan müziğine ait etnik sazların yanı sıra Arif Şentürk ile birlikte seslendirdiği “Deryalar” türküsüne de yer verdi. Doti Kallim Fitillat Anarvutça ve Fato Mori Duşmanke Makedonca gibi eserler, albümde yer alan 10 şarkı içerisinde bulunmaktadır. Güldaniyem, Deli Deli, Sarhoş Cafer ve Kara Üzüm Salkımı şarkılarına çektiği videolarla dikkat çeken Rumeli Ekrem, “Deryalar” türküsünün klibini Makedon yönetmenler Zati ve Darko ile birlikte gerçekleştirdi. “Kara Üzüm Salkımı” albümü, Balkanların sıcak ve samimi esintisini içimizde hissedeceğimiz, keyifle dinleyeceğimiz bir yapıya sahip olarak öne çıkmıştır.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ