Balkan Muhacirlerinin yardımlaşma ve dayanışma platformu
REKLAM ALANI

Balkan Camia’sının Gururu Suzan Kardeş

Suzan Kardeş, 15 Nisan 1960 tarihinde ailesinin dördüncü çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Mitroviça, Kosova’da doğan Suzan Kardeş, ailesiyle birlikte 1968 yılında İstanbul’a göç etmiştir.

Balkan Camia’sının Gururu Suzan Kardeş
REKLAM ALANI

Suzan Kardeş, 15 Nisan 1960 tarihinde ailesinin dördüncü çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Mitroviça, Kosova’da doğan Suzan Kardeş, ailesiyle birlikte 1968 yılında İstanbul’a göç etmiştir. Genç yaşta güzellik salonlarında çırak olarak çalışmaya başlamış ve 1982’de Etap Marmara Oteli’nde kuaför olarak işe girmiştir.

1983 yılında Şan Tiyatrosu’nda Hisseli Harikalar Kumpanyası oyuncularının saç ve makyajlarıyla ilgilenmiştir. Daha sonra Hürriyet gazetesi için çalışmış ve fotoromanlarda rol alan oyuncuların makyajını yaparak deneyim kazanmıştır. Özellikle “Çalıkuşu” fotoromanının çekimlerinde Sezen Aksu ile tanışmıştır. Suzan Kardeş, 1985 yılından itibaren Sezen Aksu’nun sahne ve çekim makyajlarını yapmıştır.

Şan Tiyatrosu’nda tiyatro oyunları ve birçok film ekibinde makyaj uzmanı ve kuaför olarak çalışmış, Goran Bregoviç’ten Türkan Şoray’a kadar birçok ünlü sanatçının sahne makyajını yapmıştır. 1992 yılında bir kaza geçirip makyaj işine ara vermiş ve Arnavutköy’deki evini bir meyhane haline getirmiştir. “Bekriya” adını verdiği bu mekanda on dört yıl boyunca işletmecilik yapmış ve ayrıca Beyoğlu’nda bir köfteci açmıştır.

1995 yılında tekrar sinema ve televizyon dünyasına geri dönmüş, Beşiktaş Kültür Merkezi’nin saç ve makyaj çalışmalarını üstlenmiştir. Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Cem Yılmaz gibi birçok ünlü sanatçıyla çalışmıştır. Özellikle 2007 yılında Atatürk’ü canlandıran Haluk Bilginer için yaptığı makyaj büyük beğeni kazanmıştır.

Suzan Kardeş, aynı zamanda bir sanatçı olarak da sahneye çıkmış ve müzikle ilgilenmiştir. 2007 yılında Sezen Aksu’nun desteğiyle “Bekriya” adlı bir sanat müziği albümü çıkarmıştır. Ardından birçok albüm yayınlamış ve şarkılarını yurt içi ve yurt dışındaki festivallerde seslendirmiştir. Ayrıca, sinema ve dizi filmlerde oyunculuk yapmış ve birçok dizide konuk oyuncu olarak yer almıştır. 2012-2017 yılları arasında “Seksenler” dizisinde “Fato Ana” rolünü canlandırmış, ardından 2019-2021 yıllarında aynı karakteri yeniden canlandırmıştır. Ayrıca kardeşi Neriman Kardeş ile birlikte bir yemek kitabı olan “Bekriya Sofrası”nı yayınlamıştır. Suzan Kardeş, televizyon programlarını da sunmuş ve oyuncuların kendi evlerinde çektikleri “Ev Yapımı” adlı dizide kardeşi Neriman Kardeş ile birlikte rol almıştır.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ