Balkan Muhacirlerinin yardımlaşma ve dayanışma platformu
REKLAM ALANI

Üsküplü Oyuncu Filiz Ahmet

15 Nisan 1981’de Üsküp’te doğan Filiz Ahmet, sinema, televizyon ve tiyatro alanlarında başarılı bir Türk oyuncudur.

Üsküplü Oyuncu Filiz Ahmet
REKLAM ALANI

Filiz Ahmet, 2003 yılında Üsküp Güzel Sanatlar Akademisi’nin Tiyatro Bölümü’nden başarıyla mezun oldu ve Üsküp Türk Tiyatrosu’nda çalışmalarına başladı. Ünlü tiyatro sanatçısı Lütfü Seyfullah’ın torunu olan Filiz, Türkiye’ye geçmeden önce Üsküp’te yaşamını sürdürdü. Lise eğitimini tıp alanında tamamlamış olan Ahmet, Türkçe’nin yanı sıra Makedonca, Arnavutça, İsveççe, İngilizce, Sırpça ve bir miktar Bulgarca konuşabilmektedir. Konservatuvar sınavlarında üstün başarı göstererek birinci olan Filiz Ahmet, Üsküp Türk Tiyatrosu’nda görev yapmaya devam etti.

2007 ve 2009 yılları arasında ‘Elveda Rumeli’ dizisinde Zarife karakterine hayat veren Filiz Ahmet, ‘Elveda Rumeli’den sonra, ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisinde Nigar Kalfa rolünü üstlendi ve bir intihar sahnesiyle bu diziden ayrıldı. Daha sonra FOX’ta yayınlanan ‘Ruhumun Aynası’ dizisinde Gülpare karakterini canlandırdı. 2016 Mayıs’ında ‘Hayat Şarkısı’ dizisinin kadrosuna katıldı.

Filiz Ahmet en son olarak ise, Milli Kurum Üsküp Türk Tiyatrosu’nda Yasmina Reza tarafından yazılan, Bilge Emin tarafından yönetilen ‘Vahşet Tanrısı’ adlı oyunda rol aldı.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ