Balkan Muhacirlerinin yardımlaşma ve dayanışma platformu
REKLAM ALANI

Bulgaristan kökenli oyuncu Gülsüm Ali İlhan

18 Şubat 1995’te Bulgaristan’ın güzel şehri Rusçuk’ta dünyaya gelen Gülsim Ali, Bulgaristan’da yaşayan bir Türk ailesinin gurur kaynağıdır.

Bulgaristan kökenli oyuncu Gülsüm Ali İlhan
REKLAM ALANI

Gülsüm Ali, dil konusundaki çok yönlülüğü ile Türkçe, Bulgarca ve İngilizce dillerini mükemmel bir şekilde konuşmaktadır. Gülsim Ali’nin adı ilk kez 2012 yılında oyunculuk kariyerine atıldığı Super Model yarışmasıyla duyuldu. O yıldan sonra, ATV kanalında yayımlanan ve Hazal Kaya, Furkan Palalı, Tuğçe Kazaz ve Tardu Flordun gibi ünlü isimlerin bulunduğu “Son Yaz – Balkanlar 1912” dizisinde Ayşe karakterini başarıyla canlandırdı. Bu rolüyle dikkatleri üzerine çeken Gülsim Ali, oyunculuk kariyerine hızlı bir başlangıç yaptı.

Sonrasında, 2015 yılında TRT 1 ekranlarında “Son Çıkış” dizisinde Ege, 2016 yılında “Seddülbahir 32 Saat” dizisinde Zeliha ve aynı yıl Star TV’de yayınlanan “Hanım Köylü” dizisinde İlkgün karakterlerine hayat verdi. Fakat, 2016-2018 yılları arasında “Diriliş Ertuğrul” dizisindeki Aslıhan Hatun rolü, onun kariyerinde özel bir dönüm noktasıydı. 

Bulgaristan kökenli gururumuz Gülsim Ali, kariyerine başarılı projelerle devam ederek 2019 yılında “Yüzleşme” dizisinde Ayşegül Hanımeli, 2019-2020 yıllarında “Payitaht Abdülhamid” dizisinde Gülcemal ve 2020-2022 yıllarında “Gönül Dağı” dizisinde Dilek Akgün karakteriyle büyük beğeni topladı.

Ayrıca 2021’de TRT 1’de yayımlanan “Gönül Dağı: Kurban” filminde Dilek Akgün’ü canlandırarak sinema dünyasına da adım attı. Son olarak, 2023 yılında TRT 1’de izleyiciyle buluşan “Al Sancak” dizisinde Nadia Ivanov (karakterin asıl adı Sıla Korkmaz) karakterine hayat verdi.Gülsim Ali’nin oyunculuk yeteneği ve başarıları, Türk televizyon ve sinemasının parlayan yıldızlarından biri olduğunu kanıtlıyor.  

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ