Balkan Muhacirlerinin yardımlaşma ve dayanışma platformu
REKLAM ALANI

Kosova Göçmeni Oyuncu ve Şarkıcı Metin Şentürk

Kosova göçmeni Metin Şentürk Türk şarkıcı ve oyuncudur. Aynı zamanda Dünya Engelliler Vakfının başkanlığını yapmaktadır.

Kosova Göçmeni Oyuncu ve Şarkıcı Metin Şentürk
REKLAM ALANI

Kosova göçmeni bir ailenin çocuğu olan Metin Şentürk, İstanbul’un Fatih ilçesinde 16 Mayıs 1966’da dünyaya gelmiştir. Metin Şentürk üç yaşında yaşadığı bir ev kazası neticesinde görme yetisini yitirmiştir. Eğitimine İstinye’deki görme engelliler için özel bir okulda adım atmış, ardından lise eğitimini Büyükçekmece Lisesi’nde görme yetisi tam olan öğrencilerle birlikte sürdürmüştür. Daha sonra İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nda eğitimine devam etmiş ve 1987-1988 akademik yılında bu kurumdan mezun olmuştur.

 2 Nisan 2010 tarihinde, Metin Şentürk görmeyen bir sürücü olarak dünya rekoru kırmayı başararak, en hızlı görmeyen sürücü unvanını kazanmıştır. Ralli pilotu Volkan Işık’ın radyo üzerinden verdiği talimatlarla GAP Havaalanı’nda bir Ferrari F430 kullanarak 303.62 km/saat hızla ilerlemiştir ve bu başarısıyla daha önceden İngiliz Mike Newman’a ait olan resmi rekoru egale etmiştir.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ