Balkan Muhacirlerinin yardımlaşma ve dayanışma platformu
REKLAM ALANI

Üsküp Göçmeni Müzisyen Şebnem Ferah

12 Nisan 1972 doğumlu Şebnem Ferah, Üsküp kökenli Türk Rock müzik sanatçısıdır.

Üsküp Göçmeni Müzisyen Şebnem Ferah
REKLAM ALANI

Şebnem Ferah’ın müziğe olan ilgisi, çocuk yaşlarda başlamış ve ailesinin müziğe olan tutkusu onun için büyük bir ilham kaynağı olmuştur. Ailesinde neredeyse herkes müziğe meraklıdır ve evleri müzik aletleriyle doludur, bu nedenle müziğe olan ilgisi aile ortamında şekillenmiş ve gelişmiştir. İlkokulda mandolin çalmaya ve solfej dersleri almaya başladı ve okulun müzik grubunda solist olarak yer aldı.

Şebnem Ferah’ın müzik kariyeri, okul orkestraları ve küçük müzik gruplarıyla devam etti. Lise yıllarında “Pegasus” adlı bir grupla çalıştı, ancak asıl hayali bir kız grubu kurmaktı. 1988 yılında “Volvox” grubunu kurarak bu hayalini gerçekleştirdi. Daha sonra Bursa’da bir stüdyo açılması sayesinde Sedat Yıldırım Sarıca ile tanıştı ve müziğe olan tutkusunu daha da pekiştirdi.

Müziğe daha fazla zaman ayırabilmek için ODTÜ Ekonomi Bölümünü terk etti ve İstanbul’a geldikten sonra İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümüne kaydoldu. Müzik kariyerine olan tutkusu, Dr. Skull’un emeklilik konserinde Özlem Tekin ile birlikte ön grup olarak sahneye çıkarak yeni bir döneme başlamasıyla daha da büyüdü. Volvox grubunun 1994 yılında dağılmasının ardından Şebnem Ferah solo kariyerine odaklandı. Onno Tunç ve Sezen Aksu ile çalışması, müzik hayatında yeni bir sayfa açtı. Sesinde 3 oktavlık geniş bir aralık bulunmaktadır.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ