Balkan Muhacirlerinin yardımlaşma ve dayanışma platformu
REKLAM ALANI

Yugoslav Kökenli Şarkıcı Sibel Can

1 Ağustos 1970 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Yugoslavya kökenli Sibel Can, Türk şarkıcı ve oyuncudur.

Yugoslav Kökenli Şarkıcı Sibel Can
REKLAM ALANI

Sibel Can, Yugoslav kökenli bir babanın ve Mudanyalı bir annenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi ve doğum adı Sibel Cangüre’dir. Kariyerine dansöz olarak başladıktan sonra müzik dünyasına adım atan Sibel Can, günümüzde müziğin yanı sıra televizyon ve sinema oyunculuğu ile sunuculuk da yapmaktadır. Sibel Can, 14 yaşında oryantal dansçı olarak sahne almaya başladı. Babası ile birlikte yurt içi ve yurt dışında turnelere katıldı ve hem oryantal dansçılığı hem de solistliği bir arada icra etti. Sibel Can, o dönemde ünlü mekanlar olan Galata Kulesi ve Astorya gibi kulüplerde sahne aldı. Sanatçı, Nükhet Duru’nun tavsiyesi üzerine Maksim Gazinosu’nda sahne almaya başladı ve henüz 17 yaşındayken assolist oldu. Aynı dönemde Muazzez Abacı, Neşe Karaböcek ve Emel Sayın gibi ünlü sanatçılarla çalıştı.

Nükhet Duru’nun keşfettiği Sibel Can, Maksim Gazinosu’nun oryantal dansçısı oldu ve 1987 yılında Kervan Plak etiketiyle ilk albümü olan “Günah Bize”yi çıkardı. Bu dönemde sanatçıya büyük destek veren isimlerden biri de Orhan Gencebay oldu ve ilk albümlerinin yapımcılığını üstlendi. Sibel Can, neredeyse her yıl yeni bir albümle müzik dünyasında yer aldı. 1995 yılında Raks Müzik’e transfer olan sanatçı, 1997 yılında “Bu Devirde” adını taşıyan dokuzuncu stüdyo albümünü çıkardı. Albümünün çıkış şarkısı olan “Padişah,” sözlerini Serdar Ortaç’ın yazdığı bir şarkıydı. Albümün başarısıyla dikkat çeken Sibel Can, çıkış şarkısına Tayfun Dinçer’in yönetmenliğinde bir video klip çekti.

2000 yılından günümüze kadar birçok albüm çıkaran Sibel Can, bu süreçte birçok dizi ve sinema projelerinde de yer almıştır.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ