Balkan Muhacirlerinin yardımlaşma ve dayanışma platformu
REKLAM ALANI

Bulgaristanlı Göçmeni Erkan Can

1 Kasım 1958’de Bursa’da Bulgaristan göçmeni bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Erkan Can, Türk sinema, dizi oyuncusu ve yapımcıdır.
Erkan Can, 1975 yılında Bursa Devlet Tiyatrosu’na adım atarak, Feraizcizade Mehmet Şakir kursları ve Ahmed Vefik Paşa sahnesinde tiyatro serüvenine başladı. Bu süreçte, eğitim aldığı yerlerde Zafer Algöz ile tanışma fırsatını elde etti. 1985 yılında İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne katılarak, 1990 yılında başarıyla mezun oldu. 1991-1992 döneminde Bakırköy Belediye Tiyatrosu’na dahil oldu. Televizyon dünyasına ise 1992 yılında, Mahallenin Muhtarları dizisinde canlandırdığı ‘Temel’ karakteri ile adım attı. 1998’de başrolünü üstlendiği Gemide adlı filmle büyük bir hayran kitlesi edindi. Aynı yılın Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görüldü. Ayrıca, filmle birlikte 1999 Ankara Film Festivali ve Orhan Arıburnu Ödülleri’nde de “En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerini kazandı. 2011 yılında, Artvin’deki Maçahel Vadisi’nde bulunan Camili Köyü ve Karçal Dağları hakkında bir belgesel sunarak, doğaya olan duyarlılığını seyircilere aktardı. Bu özel belgesel, İZ TV kanalında izleyicilerle buluştu.

Bulgaristanlı Göçmeni Erkan Can
REKLAM ALANI

Erkan Can, 1975 yılında Bursa Devlet Tiyatrosu’na adım atarak, Feraizcizade Mehmet Şakir kursları ve Ahmed Vefik Paşa sahnesinde tiyatro serüvenine başladı. Bu süreçte, eğitim aldığı yerlerde Zafer Algöz ile tanışma fırsatını elde etti. 1985 yılında İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne katılarak, 1990 yılında başarıyla mezun oldu.

1991-1992 döneminde Bakırköy Belediye Tiyatrosu’na dahil oldu. Televizyon dünyasına ise 1992 yılında, Mahallenin Muhtarları dizisinde canlandırdığı ‘Temel’ karakteri ile adım attı. 1998’de başrolünü üstlendiği Gemide adlı filmle büyük bir hayran kitlesi edindi. Erkan Can, aynı yılın Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görüldü. Ayrıca, filmle birlikte 1999 Ankara Film Festivali ve Orhan Arıburnu Ödülleri’nde de “En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerini kazandı. 2011 yılında, Artvin’deki Maçahel Vadisi’nde bulunan Camili Köyü ve Karçal Dağları hakkında bir belgesel sunarak, doğaya olan duyarlılığını seyircilere aktardı. Bu özel belgesel, İZ TV kanalında izleyicilerle buluştu.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ