Balkan Muhacirlerinin yardımlaşma ve dayanışma platformu
REKLAM ALANI

RTF (Rumeli Dernekleri Federasyonu)

RTF (Rumeli Dernekleri Federasyonu), göç etmek zorunda kalan soydaşlarımızın iş hayatı, barınma sorunları ve vatandaşlık işlemleri gibi konularda ilgili kurumlarla iş birliği yapmayı, bu ülkelerdeki soydaşlarımız arasındaki ilişkileri güçlendirmeyi amaçlıyor.

RTF (Rumeli Dernekleri Federasyonu)
REKLAM ALANI

Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu, Türkiye genelinde köklü ve kamu yararına çalışan dernekler tarafından 3 Aralık 1998 tarihinde kuruldu. Bu dernekler arasında, 1946 yılından bu yana hizmet veren Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği, 1947’den beri faaliyet gösteren Göçmenlere Yardım Derneği ve 1989’dan bu yana aktif olarak çalışan Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği bulunmaktadır. Bu köklü dernekler, 21 yıldır uyumlu bir çalışma ortamında bir araya gelerek dayanışmayı sürdürmektedir.

Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu’nun ilgilendiği ve amaçladığı faaliyetler şunlardır:

  • Göç etmek zorunda kalan soydaşlarımızın iş hayatı ve barınma sorunları ile vatandaşlık işlemlerine ilişkin sorunlarının çözümü konularında ilgili kurum ve kuruluşlar ile iş birliği yapmak.
  • Tüm coğrafyada var olan sorunların çözülmesini ve insanların huzur, barış ve refah içerisinde birlikte yaşayabilmelerinin teminatını sağlayacak her yaklaşıma güçlü destek vermeyi hedeflemektedir. Faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi için araştırmalar yapmak, kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenlemek.
  • Önümüzdeki dönemde faaliyetleri için gerek görülmesi durumunda yurt içinde ve yurt dışında vakıf kurmak, konfederasyon kurmak veya kurulu bir konfederasyona katılmak.
  • Yurt dışındaki konfederasyon veya kuruluşlara üye olmak ve bu kuruluşlarla ortak çalışmalar yapmak veya yardımlaşmak.

Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu’nu takip etmek için aşağıdaki seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

İnternet sitesini düzenli ziyaret ederek son gelişmeleri takip edebilirsiniz.

http://rumeli.org.tr/

Sosyal medya hesaplarını takip ederek duyurulara daha yakından hakim olabilirsiniz.

https://www.facebook.com/rumelifederasyonu

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ